Exkurzia ZUŠ Dubnica nad Váhom do Olomouca na koncert Moravia Brass Band

Exkurzia do mesta Olomouc

Žiaci hudobného a výtvarného odboru cestovali 29. novembra 2019 už zavčas rána do českého Olomouca, na pláne bol celodenný bohatý program, ktorého zlatým klincom bol koncert filmovej hudby v podaní Moravia Brass Band.

Krátko po príchode do mesta sme sa pešo vydali do Vlastivedného múzea, kde sme si šli pozrieť na vlastné oči, ako vyzerá slávna Vestonická Venuša, ktoú múzeum v tom čase práve vystavovalo. Po návšteve múzea sme sa rozdelili do skupín a ďalej spoznávali mesto – napríklad Katedrálu sv. Václava a Arcidiecézne múzeum, kde sa nachádza známa kaplnka sv. Barbary s výbornou akustikou, čo sme samozrejme museli aj otestovať 🙂

Po výživnej edukačnej časti exkurzie sme zamierili na námestie, pozrieť si orloj a vianočné trhy a skrátili sme si tak čas do začiatku dlho očakávaného koncertu. Po prezlečení sa do „gala“ v autobuse nás čakal ešte krátky presun pešo a koordinácia pri obsadzovaní sedačiek a potom sme si už naplno užívali tóny dychových nástrojov.

Zážitok to bol naozaj jedinečný – vypočuli sme si hudobnú show Film Music Tour – hudbu z filmov ako je Pán Prsteňov, Piráti z karibiku, Bohemian Rhapsody, z rozprávky Harry Potter a mnohých českých filmov či rozprávok. Dychový orchester Moravia Brass Band doprevádzali spevom Anna Júlie Slováčková a Milan Peroutek, orchester dirigoval a celým koncertom sprevádzal dirigent Chuheie Iwasaki, s ktorým sme sa na záver stihli aj odfotiť. Domov sme odchádzali plní dojmov.