Výtvarný odbor

KRÁTKE INFO

Výtvarný odbor ZUŠ Dubnica nad Váhom

Vyučovanie výtvarného umenia sa začalo v roku 1976. Jeho prvou vyučujúcou bola Mgr. Anna Šťastná a po príchode Jána Smiešku, zakladateľa Detskej výtvarnej Dubnice, v roku 1978 sa začal významný rozvoj výtvarného umenia na škole i v Dubnici.

Zo života výtvarného odboru

PREČÍTAJ SI AJ:

Podrobnejšie o výtvarnom odbore

Vyučovanie výtvarného odboru sa začalo v roku 1976. Základy mu položila jeho prvá vyučujúca Mgr. Anna Šťastná. O dva roky neskôr pedagóg Ján Smieška a jeho smerovanie v práci odboru zaznamenali prvé významné ocenenia prác žiakov v súťažiach v Indii, Japonsku, Maďarsku, Španielsku, Poľsku, Česku.

Výtvarný odbor je už 40 rokov organizátorom súťažnej výstavy a prehliadky prác žiakov výtvarných odborov zušiek okresu Považská Bystrica s jednou hosťujúcou školou mimo okresu, občas i zahraničia, pod názvom DETSKÁ VÝTVARNÁ DUBNICA (DVD). Jej zakladateľom bol v roku 1979 už spomínaný pedagóg Ján Smieška. Vznikla na podnet myšlienky založiť Detskú výtvarnú Dubnicu popri „veľkej“ Výtvarnej Dubnici (dnes Výtvarné spektrum), prvé 2 roky niesla názov KONFRONTÁCIE. V súčasnosti je od roku 2000 poriadaná ako bienále.

V súčasnosti výtvarný odbor ponúka pre svojich žiakov priestor rozvíjať v sebe výtvarnú kreativitu  a osvojovať si tak zručnosti v rôznych výtvarných technikách, ktorými je kresba, maľba, grafika, keramika, modelovanie, dekoratívne činnosti, alternatívne techniky v práci s materiálom a ich kombinácie. Nadobudnutými skúsenosťami sa zo žiakov formujú tvorivé osobnosti s výtvarným cítením a myslením.

V súčasnosti máme na našej ZUŠ dva výtvarné ateliéry, v ktorých vyučujú naše tri pani učiteľky. Ktoré to sú, si môžete pozrieť a prečítať tu: Pedagógovia VO.

Juhú, tešíme sa, že sa chceš pridať do našej veľkej umeleckej rodiny 🙂 Vezmeme medzi seba každého, kto má chuť pracovať na rozvíjaní svojho talentu.

Ako sa prihlásiť?

Jednoducho – príď na naše májové prijímacie skúšky, vyplň prihlášku priamo počas skúšok alebo vyplň vopred túto e-prihlášku v systéme iZUŠ. Výsledky prijímacích skúšok budeme rozposielať cez iZUŠ, zverejníme ich aj na našom webe.

Čo musím robiť na prijímacích skúškach, aby ste ma prijali?

Nič zložité, všetko o kritériách prijímacích skúšok do hudobného odboru nájdeš tu: Prijímacie skúšky do VO.

Práce našich žiakov pravidelne zverejňujeme v samostatnej galérii. Vstúp do Galérie výtvarníkov a nechaj sa unášať ich svetom fantázie.

OSTAŇ S NAMI 🙂

Odber noviniek

Chceš vedieť ako prvý/á, čo je nové? Prihlás sa na odber noviniek a my ti mailom dáme vedieť novinky o našich koncertoch, výstavách, zájazdoch a iných srandičkách: