Tanečný odbor

KRÁTKE INFO

Tanečný odbor ZUŠ Dubnica nad Váhom

Tanec je umenie a jasná forma vyjadrenia, ktorú treba precítiť. Robí nás šťastnejšími a spokojnejšími. Koľko energie do neho dáme, toľkonásobne sa nám vráti späť.

Zo života tanečného odboru

PREČÍTAJ SI AJ:

Podrobnejšie o tanečnom odbore

Tanečný odbor vznikol v r.1980. Prvým učiteľom odboru sa stal Pavol Cibira, výučba bola zamerená výlučne na ľudový tane, keďže bolo treba zachovať tradíciu tzv. folklórnej Dubnice – venovať sa výchove detí pre amatérske folklórne súbory mesta. V roku 1995 sa odbor rozšíril o vyučovanie klasického tanca (baletu) a moderného tanca. Výučbu mala na starosti Alena Ertlová, ktorá vytvorila Súbor moderného tanca Arabess. Od roku 2016 prevzala súbor moderného tanca Ľudmila Tancerová, ľudový tanec vedie Aleš Giertl.

Dnes sa v tanečnom odbore vyučuje ľudový, moderný aj klasický tanec – balet, ktorý je základom techniky pre všetky druhy tanca a prelína sa až do moderného džezového tanca. Cieľom ľudového tanca je zachovanie ľudových tradícií nielen nášho regiónu. Na hodinách moderného tanca sa deti učia základom contemporary tanca (expresívny tanec s využitím techník klasického aj moderného tanca), lyrical dance, či súčasného novodobého tanca. Základom kvalitnej úrovne je technický rast žiakov. Uvedené typy tancov sú vyšším levelom tancov, preto si vyžadujú okrem vrodených daností húževnatosť, trpezlivosť  a ctižiadostivosť detí. Vtedy sú výsledky adekvátne príslušnému ročníku.

  • Ľudový tanec
  • Klasický tanec – balet
  • Moderný tanec – contemporary a lyric dance, džezový tanec

Deti, ktoré sa venujú ľudovému tancu, tancujú v Detskom folklórnom súbore Prvosienka. Deti z triedy moderného tanca tancujú v súbore Dansation Dance Company.

Zaujíma ťa, kto vyučuje na našej škole tanec? Všetko o pedagógoch tanečného odboru nájdeš tu: Pedagógovia TO.

Juhú, tešíme sa, že sa chceš pridať do našej veľkej umeleckej rodiny 🙂 Vezmeme medzi seba každého, kto má chuť pracovať na rozvíjaní svojho talentu.

Ako sa mám prihlásiť?

Jednoducho – príď na naše májové prijímacie skúšky, vyplň prihlášku priamo počas skúšok alebo vyplň vopred túto e-prihlášku v systéme iZUŠ. Výsledky prijímacích skúšok budeme rozposielať cez iZUŠ, zverejníme ich aj na našom webe.

Čo musím robiť na prijímacích skúškach, aby ste ma prijali?

Nič zložité, všetko o kritériách prijímacích skúšok do hudobného odboru nájdeš tu: Prijímacie skúšky do TO.

OSTAŇ S NAMI 🙂

Odber noviniek

Chceš vedieť ako prvý/á, čo je nové? Prihlás sa na odber noviniek a my ti mailom dáme vedieť novinky o našich koncertoch, výstavách, zájazdoch a iných srandičkách: