Zomrela prvá riaditeľka ZUŠ Dubnica nad Váhom, pani Brezíková, česť jej pamiatke.

Spomienka na prvú riaditeľku ZUŠ

Milí priatelia umenia a hudby.

S ľútosťou vám oznamujeme, že v pondelok 9. decembra opustila náš svet pani Blanka Brezíková. Pani Brezíková, za slobodna Hlosková, bola klaviristkou a prvou riaditeľkou Základnej hudobnej školy v Dubnici nad Váhom (predchodca našej ZUŠ, vznikla v roku 1959). Za čias pani Brezíkovej bolo na škole 42 detí, škola sídlila na prvom poschodí Dubnického kaštieľa a vyučovala sa prípravná hudobná výchova, hra na klavír, akordeón a neskôr i husle. Pani Brezíková sa takto pekne vyjadrila pri príležitosti 50. výročia založenia školy:

Tunajšia škola bola druhou lastovičkou v ilavskom okrese, ktorá zasievala semienko dobrého vzťahu k hudbe do sŕdc mladých ľudí. Vzťahu, ktorý pomáha človek zušľachťovať, ktorý zbližuje bez ohľadu na hranice, povolanie, presvedčenie.

Veľmi sme sa tešili, že túto vitálnu dámu, ktorá by vo februári oslávila krásnych 100 rokov, pozveme aj na oslavy 60. výročia školy, no ako sa hovorí – človek mieni, pán Boh mení…Rodina pani Brezíkovej nás poprosila, aby sme túto smutnú správu zverejnili, aby sme si na pani Blanku spoločne zaspomínali.Posledná rozlúčka sa bude konať tento piatok v Kostole sv. Jakuba v Dubnici nad Váhom.

Česť jej pamiatke!