ZUŠ Dubnica nad Váhom,, triedny koncert flauta spev, učiteľky

Aký bol náš prvý offline koncert?

Naše živé koncertovanie nám od marca minulého roku zabrzdil neprajný vírus. Tu i tam sa naši žiaci síce objavovali na rôznych podujatiach v meste, ale poriadny koncert, ako sa patrí, ten sme si užili až na konci školského roka 2020 / 2021. Pripravovali ho pani učiteľky Bošanská a Peťková (s pomocu ďalších) a na pódiu na nádvorí Dubnického kaštieľa sa vystriedali speváci so flautistami.

Pani učiteľky, prečo ste sa rozhodli pár dní pred ukončením školského roka usporiadať triedny koncert offline, pred publikom?

Janka: Pôvodný nápad bol taký, že sme chceli urobiť rozlúčku so žiakmi pred prázdninami vo forme pikniku v parku, ale keďže sme akčné učiteľky, tak sme si chceli aj zahrať a zaspievať. Tu vznikol problém s pripojením techniky, tak sme si povedali, že urobíme koncert v kaštieli na nádvorí. Je to v peknom prostredí, vonku, ale technicky ľahšie zrealizovateľné.

Lucka:  Dubnickom kaštieli boli veľmi ochotní, som rada, že sme mohli hrať na nádvorí, bola tam výborná atmosféra.

Janka: A prečo offline? Už sme sa nevedeli dočkať divákov, reakcií ľudí, rodičov, pretože vtedy to má pre žiakov to pravé čaro. A samozrejme aj pre nás učiteľov, počas živého vystúpenia prezentuje našu (online) práca s deťmi.

Lucka: Presne o to nám šlo. Konečne hrať pred ľuďmi, nie iba doma v obývačke, v detskej izbe. Žiaci usilovne pracovali aj počas online výučby, nemali sme vôbec pochybnosti, či môžeme urobiť koncert. Keby zahráme všetko, čo mali deti nacvičené, koncert by trval aj vyše troch hodín 🙂

 

 

ZUŠ Dubnica nad Váhom, triedny koncert flauta, spev
Koľko čísel ste napokon ponúkli divákom?

Janka: Čísel bolo 32. Rozdelené sme to mali cca na polovicu, ale ja mám viac žiakov, takže bolo viac speváckych čísel. Dôvodom bolo aj to, že sme mali nacvičenych veľa krásnych duetov a bolo ťažké z nich vybrať, tak sme dali do programu všetko. Horšie bolo vyberať sóla, pretože žiaci mali nacvičených veľa piesní – počas online vyučovania sme nemali korepetície, takže sme veľa spievali na podklad.

Lucka: A deti sa naozaj tešili, vôbec sme ich nemuseli do vystupovania nútiť. Publikum bolo tiež skvelé, podporili nás a odpustili nám aj drobné chybičky.

Janka: Chybičky žiadne neboli 😀

A aké máte pocity? Máte aj spätnú väzbu od publika?

Janka: Pocity boli krásne! Samozrejme, bol aj stres, či všetko vyjde, ale vďaka skvelým kolegom, ktorí nám pomohli či po technickej stránke alebo aj s korepkou, sme to zvládli úplne v pohode a myslím, že sa koncert vydaril.

Lucka: Presne tak, Jožko Kulišík a Filip Siekel boli úžasní.  Zabezpečili nám všetko, čo bolo treba – doviezli, odviezli, rozložili, naložili, zahrali.. Keby ich nemáme, tak by to bolo náročné.

Janka: Od divákov sú pozitivne ohlasy, vôbec im nevadilo, že koncert mal 2 hodiny, skôr sa vyjadrili, že to bol pre nich krásny kultúrny zážitok, relax. Ja som ešte zabudla spomenúť, že som pôvodne chcela pripraviť na konci roka rozlúčku, lebo mi dve žiačky odchádzajú študovať do zahraničia. Som rada, že sme ten živý koncert mohli zrealizovať a rozlúčili sa s nimi takouto krásnou bodkou 🙂

 

Za fotografie ďakujeme Ferkovi Peťkovi.